Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Rzgowska Prawda | October 23, 2019

Scroll to top

Top

No Comments

Wprowadzeni w świąteczny klimat

Wprowadzeni w świąteczny klimat

| On 17, Gru 2018

Bożonarodzeniowy piknik cieszył się dużym zainteresowaniem rzgowian. Było sporo atrakcji, pyszna zupa pieczarkowa przygotowana przez KGW Kalino, prawdziwy święty Mikołaj i anioły na szczudłach.

 

16 grudnia, w miejskim parku, odbył się pierwszy piknik świąteczny. Pod rzgowską choinką spotkali się mieszkańcy gminy Rzgów. Mroźny dzień nie przeszkodził organizatorom stworzyć świetną imprezę. Na zmarzniętych czekała pyszna kremowa zupa pieczarkowa, przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Kalinie. Pani przygotowały 40 litrów tych pyszności. Ponadto rozdawano kawę, herbatę oraz pączki.

Prawdziwą furorę zrobił św. Mikołaj, który rozdawał cukierki oraz anioły na szczudłach. Za elfa przebrana była Renata Furga z Zespołu Pieśni i Tańca „Rzgowianie”. Świąteczną stylizację przyodziała również Joanna Papuga-Rakowska, nowa dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.

W świąteczny klimat wprowadzały piękne występy wokalne artystów działających przy GOK. Pojawił się również śnieg.

Przy wielkiej choince stanęły rekwizyty do zrobienia popularnego selfie. Dzieciaki dekorowały białe choinki, które stały się wyjątkowe i niepowtarzalne.

Prawdziwym widowiskiem był teatr ognia. Żonglowanie ogniem, piruety, ogniste hula-hop i inne akrobacje wywołały podziw rzgowskiej publiczności.

Ciekawą atrakcją okazała się rekonstrukcja historyczna Stowarzyszenia Archeologii Eksperymentalnej „Harjis”, która skupia w swoich szeregach zawodowych m. in. archeologów i miłośników historii starożytnej. Podczas rekonstrukcji historycznych, realizuje  przedsięwzięcie o nazwie Harjis, skupiające się na odtwarzaniu stroju, uzbrojenia i stylu życia ludności zamieszkującej dzisiejsze tereny państwa polskiego w II-III w. Ma na koncie np. Rodzinne Spotkanie Weekendowe pt.: „Barbarzyńskie smaki”,  przybliżający widzom historię i smaki kuchni przedsłowiańskich ludów. W Rzgowie na niedzielnym pikniku przedświątecznym mieliśmy okazję podziwiać zrekonstruowane stroje barbarzyńskich wojów, odtworzone z naukową wiedzą miecze i biżuterię.

Nie zabrakło również stoiska „Zasupłanych”, gdzie mogliśmy podziwiać prawdziwe dzieła sztuki.cho43-1544982536 IMG_2234 IMG_2238 IMG_2244 IMG_2247 IMG_2249 IMG_2250 IMG_2253 IMG_2257 IMG_2258 IMG_2264

Wstaw komentarz