Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Rzgowska Prawda | October 23, 2019

Scroll to top

Top

No Comments

Mieszkańcy chcą świątecznego jarmarku

Mieszkańcy chcą świątecznego jarmarku

| On 25, Lis 2018

Na spotted Rzgów mieszkańcy stworzyli ankietę dotyczącą organizacji jarmarku świątecznego w gminie Rzgów. Aż 92% respondentów jest za tym pomysłem.

 

Jarmarki świąteczne są popularne w wielu miastach oraz gminach. W Rzgowie takowego nie ma. Mamy natomiast piękne świąteczne iluminacje. Mieszkańcy chcieliby bardziej czuć klimat świąt w gminie Rzgów i proponują stworzenie jarmarku świątecznego. „Zwracam się tutaj w szczególności do osób zarządzających w naszej gminie. Czy istnieje szansa na zorganizowanie jarmarku świątecznego? Ale takiego z prawdziwego zdarzenia, w parku. Byłoby pięknie, klimatycznie, z tą piękną choinką i świetlnymi dekoracjami. Cudowny klimat. Panie Burmistrzu, czy istnieje choć cień szansy? To jeszcze da się zrobić. Myślę, że byłoby dużo chętnych mieszkańców, żeby wybrać się na spacer i jakieś zakupy w tak pięknej atmosferze”.

Taki apel pojawił się na spotted Rzgów i powstała specjalna ankieta. Oddano w niej 449 głosów. Aż 92% osób stwierdziło, że jarmark to świetny pomysł.

Na sesji Rady Miejskiej burmistrz Mateusz Kamiński ustosunkował się do propozycji. Powiedział, że w tej sprawie nikt jednak nie zgłosił się do Urzędu Miejskiego z konkretną propozycją. Burmistrz poinformował, że wynajęcie 10 pawilonów handlowych kosztuje około 20 tysięcy złotych. Do tego należałoby doliczyć koszty doprowadzenia do nich energii, wody, zainstalowania iluminacji i ozdób świątecznych, ściągnięcia opłat od kupców i pilnowania. Wydatek odpowiadałby kosztom pikniku rodzinnego w drugim dniu święta Rzgowa czy organizacji „Pożegnania lata” w Starowej Górze. Gmina może pomóc organizacyjnie, ale nie brać na swoje barki całego tak dużego wydatku, zwłaszcza że nie wiadomo, jak wielu mieszkańców zdecydowałoby się na zakupy na kiermaszu świątecznym.

Wstaw komentarz