Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Rzgowska Prawda | October 23, 2019

Scroll to top

Top

No Comments

W Rzgowie kulturą rządzi pabianiczanka

W Rzgowie kulturą rządzi pabianiczanka

| On 24, Lis 2018

Od piątku, 16 listopada, Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie ma nową szefową. Została nią pabianiczanka Joanna Papuga-Rakowska.

 

Ma doświadczenie w kierowaniu tego typu placówką, gdyż w latach 2011-2016 była dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Pabianicach. Wcześniej przez dwa lata pracowała jako rzecznik prasowy starosty. Ostatnio kierowała oddziałem turystyki w Urzędzie Miasta Łodzi.

Joanna Papuga-Rakowska z wykształcenia jest socjologiem. Ukończyła kierunek socjologia public relations i socjologia kultury oraz studia podyplomowe zarządzanie kulturą.

– Jako dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury mam zamiar podjąć wiele inicjatyw skierowanych do mieszkańców Rzgowa. Na początku planuję przejąć organizację imprez plenerowych odbywających się na terenie gminy, jak pikniki rodzinne, dożynki i oczywiście Dni Rzgowa, do których już rozpoczęliśmy przygotowania – powiedziała nowa pani dyrektor. – Ogromne możliwości da nam nowy budynek. GOK stanie się jednym z najnowocześniejszych ośrodków w regionie. Będę planowała poszerzenie sekcji artystycznych i organizowanych wydarzeń. Zacznę od propozycji dla najmłodszych. Obecnie poznaję pracowników, grupy artystyczne działające w GOK-u i potrzeby mieszkańców gminy.

 

Powołanie na dyrektora otrzymała po wygraniu konkursu z rąk burmistrza Mateusza Kamińskiego.

Wstaw komentarz