Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Rzgowska Prawda | October 23, 2019

Scroll to top

Top

One Comment

Tak wygląda nasza władza

Tak wygląda nasza władza

| On 23, Lis 2018

Pierwsza sesja nowej kadencji odbyła się 21 listopada i cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Po otrzymaniu zaświadczeń oraz ślubowaniu radni wybrali przewodniczącego. Zgłoszona została tylko jedna kandydatura – Radosława Pełki. Zainteresowany oddał nieważny głos, ale reszta radnych go poparła.

Następnie wybierano wiceprzewodniczących. Zgłoszono cztery kandydatury: Zbigniewa Cisowskiego, Zbigniewa Waprzko, Jana Spałkę oraz Marka Bartoszewskiego. W pierwszej turze tajnego głosowania wiceprzewodniczącym został Zbigniew Cisowski. O wyborze drugiego zadecydowała trzecia tura. Został nim Marek Bartoszewski. Kiedy panowie zajmowali miejsca za stołem prezydialnym, radny Bartoszewski stwierdził, że jest on przyzwyczajony do środkowego krzesła. To na nim przez szmat czasu prowadził obrady jako przewodniczący. Teraz nastąpiła zamiana miejsc i schedę po nim objął były wiceprzewodniczący.

 

Pierwsza sesja to również ślubowanie burmistrza. Włodarz pozwolił sobie na krótkie wystąpienie, w którym zachęcił opozycję do współpracy.

– Jak podkreślałem podczas wyborów, gmina Rzgów to moja pasja, której obecnie poświęcam niemal sto procent swojego czasu. I mam takie poczucie, że codziennie mam jeszcze więcej siły, by tworzyć gminę, która się rozwija, jest przyjazna i z sukcesami stawia czoło współczesnym wyzwaniom. Ufam, że moje propozycje zmierzają w oczekiwanym przez Państwa kierunku. Dlatego będę dalej zabiegać o rozwój gminy Rzgów i wszystkich Państwa zachęcam, abyście pracowali ze mną, niezależnie od poglądów politycznych. Codzienne wsparcie, dobre pomysły, inspirujące podpowiedzi bardzo się przydadzą. Gmina Rzgów jest naszym wspólnym domem i naszym wspólnym dobrem. Dbajmy o nią zgodnie i razem – mówił Mateusz Kamiński.

Nie zabrakło również gratulacji i kwiatów. Po pięknym przywitaniu nadszedł czas na ciężką pracę.IMG_1954

Komentarze:

  1. rzgowianin

    I niech to będzie nauczka dla Świerczyńskiego we wszystkim trzeba zachować umiar,kulturę, nie wiem czy temu Panu nie miał kto doradzić w kampanii jak się zachowywać czy po prostu wielkie ego nie pozwoliło słuchać innych .

Wstaw komentarz