Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Rzgowska Prawda | December 13, 2018

Scroll to top

Top

No Comments

Darmowy czip dla psa

Darmowy czip dla psa

| On 10, Mar 2018

W gminie Rzgów za darmo można zaczipować psa. Mieszkańcy nie chcą jednak korzystać z tej usługi.

 

Na ostatniej komisji wspólnej Rady Miejskiej Rafał Kluczyński zaproponował, żeby gmina Rzgów sfinansowała darmowe chipowanie psów. Okazuje się jednak, że ratusz takie rozwiązanie już wprowadził. Ta inicjatywa nie spotkała się z wielkim zainteresowaniem wśród mieszkańców, którzy nie uważają za potrzebne znakowanie swoich pupili. Tymczasem zachipowanie psa ułatwia jego identyfikację w przypadku, kiedy się zgubi. Niektórzy radni uważają, że właśnie taka informacja odstrasza właścicieli.

– Nie ma co się oszukiwać. Jeszcze jak bezdomne psy wyłapywało schronisko w Bełchatowie, to poziom adopcyjności zwierzaków był większy. W praktyce niektórzy właściciele psów traktowali schronisko jak hotel. Kiedy wyjeżdżali gdzieś, to porzucali psa, a później odbierali go z Bełchatowa – tłumaczył Jan Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej.

Aktualnie wyłapywaniem psów zajmuje się schronisko spod Grudziądza. Ta firma wygrała zorganizowany przetarg. Co ciekawe, poziom adopcyjności o wiele się zmniejszył.

– Ludzie bardziej pilnują swoich psów, bo nie chcą po nie jeździć aż pod Grudziądz – uważa jeden z radnych.

Ratusz kontroluje działalność schroniska. Zjawia się tam delegacja i sprawdza, czy dotrzymane są warunki umowy.

Ważna informacja dla mieszkańców to prace Ministerstwa Rolnictwa nad projektem ustawy, która zakłada obowiązkowe czipowanie psów, a dobrowolne kotów. Jeżeli wejdzie ona w życie, właściciel pupila będzie musiał uiścić stosowną opłatę. Lepiej więc wykorzystać szansę

Wstaw komentarz