Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Rzgowska Prawda | December 13, 2018

Scroll to top

Top

No Comments

Kto ma chrapkę na posadkę?

Kto ma chrapkę na posadkę?

| On 05, Mar 2018

Chociaż do wyborów samorządowych zostało jeszcze dziewięć miesięcy, to już widać, że rozpoczyna się kampania wyborcza. Korzystając z okazji, zapytaliśmy osoby startujące w poprzednich wyborach na burmistrza Rzgowa, czy chcą wystartować ponownie.

 

Mateusz Kamiński

DSC00005

– Gmina Rzgów to moja pasja, której w ostatnich latach poświęcam niemal sto procent swojego czasu. I mam takie poczucie, że ta pasja dodaje mi codziennie jeszcze więcej siły, by tworzyć gminę dobrego życia, która się rozwija, jest przyjazna i z sukcesami stawia czoło współczesnym wyzwaniom. Chcę kandydować na burmistrza Rzgowa, bo mam pomysł na dalszy rozwój i budowanie prestiżu naszej gminy. Zarządzam Gminą Rzgów dopiero nieco ponad półtora roku, ale myślę, że w tym czasie pokazałem już, że inwencji mi nie brakuje, a swoje zamiary realizuję konsekwentnie i skutecznie. Od wyborów w 2016 roku w gminie wiele rzeczy wydarzyło się po raz pierwszy i – co ważne – zostały wykonane z powodzeniem. W przyszłości mam zamiar dokończyć duże projekty, które wraz ze współpracownikami uruchomiłem podczas ostatnich kilkunastu miesięcy, bo to zadania wieloletnie. Trzeba sfinalizować wielki projekt rozbudowy kanalizacji wraz z rozbudową oczyszczalni ścieków oraz wybudować dom kultury. To tylko przykłady największych inwestycji – te, które były długo oczekiwane, a które w 2017 roku udało się skonkretyzować. Mam jednak więcej pomysłów i bardzo realnych planów. Zaprezentuję je w czasie kampanii. Teraz powiem tylko, że zgodnie z moim pierwotnym zamysłem chcę z szacunkiem dla tradycji, ale nowocześnie i harmonijnie rozwijać gminę, w której mieszkam od dzieciństwa. Bo dla zrównoważonego rozwoju równie ważne są wszystkie sfery życia mieszkańców – bezpieczeństwo, gospodarka, oświata, kultura, sport, rekreacja, przestrzeń, środowisko, wizerunek gminy. Wiem, co i jak w tym zakresie trzeba udoskonalić. Dlatego jeszcze raz oddam się do dyspozycji i poproszę mieszkańców o wsparcie podczas wyborów na burmistrza Rzgowa i mam taką cichą nadzieję, że wyborcy jeszcze raz obdarzą mnie swoim zaufaniem.

Wojciech Skibiński

 

Odmówił nam komentarza.

Marek Martynowski

martynowskii

– Nie zamierzam kandydować. Nie podoba mi się to, co dzieje się w urzędzie i gminie. Te przetasowania na stanowiskach, walka polityczna. Nie chcę w tym uczestniczyć.

 

Grażyna GałkiewiczIMG_0079

 

– W sprawie kandydowania otrzymałam propozycję od pewnego środowiska. Bardzo mnie to zaskoczyło, ponieważ w ogóle nie miałam zamiaru kandydować. Ze strony tego środowiska bardzo mile zostałam zaskoczona. Uważam jednak, że pytanie w sprawie kandydowania zadawane jest jednak zdecydowanie za wcześnie.

Leszek ChwiałkowskiIMG_0073

 

– Raczej nie zamierzam startować w szranki o fotel burmistrza. Klub ma pewne plany, ale nie będę na razie ich zdradzał.

 

 

W Rzgowie już słychać głosy o potencjalnych kandydatach na fotel burmistrza. Plotki głoszą, że do rywalizacji ma stanąć również Jarosław Świerczyński oraz Rafał Kluczyński. Podobnie jak przy poprzednich wyborach pod uwagę brana jest kandydatura Marka Bartoszewskiego.

Jarosław ŚwierczyńskiIMG_0108

– Prawdą jest, że burmistrz może zrobić wiele dobrego dla gminy i mieszkańców, oczywiście jeśli umie to stanowisko dobrze sprawować i ma w sobie tak zwaną menadżerską żyłkę. O skuteczności człowieka, czy to w samorządzie, czy w ogóle w życiu, decyduje nie pochodzenie czy poziom wykształcenia, a osobowość, charakter i doświadczenia życiowe. Jako klub radnych „Lepsza Przyszłość w Twoich Rękach” zrealizowaliśmy większość z naszego programu wyborczego, chociaż żaden z burmistrzów nie wywodził się z naszej grupy. W ostatnim czasie o kandydowanie na stanowisko burmistrza pyta mnie i zachęca do tego wiele osób. Odbieram to jako docenienie tego, co udało mi się społecznie zrobić, za te słowa serdecznie dziękuję. Przykro mi, że mogę kogoś zawieść, ale na razie daleki jestem od decyzji o kandydowaniu.  Mam kochającą rodzinę i jestem z mojego obecnego trybu życia bardzo zadowolony. Chociaż z drugiej strony wyzwanie jest tym, co zawsze inspirowało mnie w życiu do działania, więc niczego nie wykluczam.

 

Rafał Kluczyński

IMG_0136

– W dniu dzisiejszym jest jeszcze za wcześnie na jednoznaczną odpowiedź. Istnieją powody, dla których byłaby to kusząca propozycja rozwoju własnej kariery w naszej społeczności. Codziennie spotykam mieszkańców Rzgowa i okolic. Widzę poparcie i sympatię ludzi, z którymi rozmawiam. Prowadzę natomiast stabilnie działającą firmę, więc decyzja powinna być dogłębnie przemyślana.

 

Marek BartoszewskiIMG_0104

– Nie rozmawiam na ten temat z nikim, bo do wyborów jest jeszcze bardzo daleko.

 

 

foto: createewww

Wstaw komentarz