Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Rzgowska Prawda | December 13, 2018

Scroll to top

Top

No Comments

Potężny inwestor wybrał Rzgów

Potężny inwestor wybrał Rzgów

| On 19, Lut 2018

Ponad 120 milionów złotych zainwestuje w Rzgowie w centrum logistyczne firma Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. z Łodzi. W pierwszym etapie ma tam powstać 500 miejsc pracy, a docelowo przewidywane jest zatrudnienie na poziomie cztery razy wyższym. Będzie to jedna z największych inwestycji w województwie łódzkim i druga co do wielkości w Rzgowie. Właściciele Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. chcą współpracować w Urzędem Miejskim w Rzgowie, aby ich inwestycja nie tylko dawała dobrą pracę, ale także wnosiła wartość dodaną w życie lokalnej społeczności.
Centrum logistyczne firmy Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. powstanie na obszarze 8 hektarów przy ulicy Nasiennej w Starej Gadce, w gminie Rzgów. Docelowo zajmie ono powierzchnię równą połowie Centrum Handlowego „PTAK”.
Pierwszy etap inwestycji ma by zrealizowany do końca 2020 roku. Do tego czasu ma powstać obiekt, który będzie miał 30 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. W następnym etapie powierzchnia użytkowa centrum ma powiększyć się pięciokrotnie.
Inwestor zapowiada, że oprócz części służącej przedsiębiorstwu do prowadzenia działalności biznesowej widzi również możliwość wybudowania przedszkola dla dzieci pracowników firmy oraz poprowadzenia ścieżki rowerowej dla osób, które będą chciały dojeżdżać do pracy tym środkiem lokomocji.
Ponieważ centrum logistyczne ma powstać w gminie przyjaznej ekologii, to konstrukcja i funkcjonalność obiektu ma być przyjazna dla otoczenia. Z tego też względu praca zostanie zorganizowana tak, aby w ciągu dnia do centrum przyjeżdżałoby kilka tirów, a ostatnich z nich będzie opuszczał centrum TME najpóźniej kilkanaście minut po godzinie 22. Inwestor zapowiada także, że do celów sanitarnych będzie używana woda deszczowa gromadzona w potężnych zbiornikach, a wszystkim urządzenia i maszyny zainstalowane w centrum do pracy będą zużywały jedynie prąd, przez co nie będzie negatywnych skutków dla powietrza w gminie Rzgów. Także architektura nowego obiektu ma współgrać z otoczeniem
* * *
TME jest pokoleniową firmą rodzinną, istniejącą od 1990 roku z całkowicie polskim kapitałem. Wszystko zaczęło się od niewielkiego sklepu z elementami elektronicznymi do serwisu i drobnej produkcji. W 1997 roku wybudowano obecną siedzibę firmy przy ul. Ustronnej w Łodzi, czyli nowoczesne centrum logistyczne z magazynem, który już kilkakrotnie się powiększył. Po zrealizowaniu inwestycji na terenie Rzgowa łódzka część firmy nie zostanie zlikwidowana ponieważ centrum logistyczne powstające w gminie jest jednym z elementów strategii rozwoju firmy.
Aktualnie TME jest jednym z największych globalnych dystrybutorów automatyki przemysłowej, komponentów elektronicznych, elektrotechnicznych i wyposażenia warsztatowego. Obsługuje kilkadziesiąt tysięcy firm w 144 krajach wysyłając 4000 paczek dziennie. Liczba oferowanych produktów, to aż 220 tysięcy rozmaitych komponentów elektronicznych. Firma zatrudnia ponad 700 osób w Łodzi i kilkunastu zagranicznych spółkach zależnych. W ciągu ostatniego miesiąca nowy oddział TME został otworzony w Chinach, a niebawem kolejna spółka zależna będzie uruchomiona w Atlancie w Stanach Zjednoczonych.

Wstaw komentarz