Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Rzgowska Prawda | December 13, 2018

Scroll to top

Top

No Comments

Samorządowcy przemawiają ludzkim głosem

Samorządowcy przemawiają ludzkim głosem

| On 24, Gru 2017

Święta to czas magiczny. Okres pojednania i przebaczenia oraz spokoju. Nasza redakcja pozwoliła samorządowcom przemówić ludzkim głosem. Poprosiliśmy osoby o odmiennych poglądach, by złożyły sobie gwiazdkowe życzenia. Oto, co usłyszeliśmy.

 

Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa, składa życzenia Grażynie Gałkiewicz, która również starała się o fotel włodarza gminy: Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i  bardzo radosny czas w roku. Życzę pani Grażynie, aby przyniósł zdrowie, spokój i szczęście. Niech będzie to okazja do dzielenia się tym, co w nas najlepsze – dobrocią, życzliwością i uśmiechem. Powodzenia w Nowym Roku 2018!

Grażyna Gałkiewicz i treść życzeń dla burmistrza: Niech magiczna moc Wigilijnej Nocy przyniesie Panu spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia będzie szczęśliwa, kojąca i przeżyta w zgodzie ze światem i z samym sobą. Życzę panu burmistrzowi zrealizowania istotnych dla gminy inwestycji oraz prawdziwych przyjaciół, bo na ogół ci, którzy nam schlebiają i nam nadskakują, nimi nie są!

 

Jan Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej, śle życzenia byłemu przewodniczącemu Jarosławowi Świerczyńskiemu: Panu radnemu Jarosławowi Świerczyńskiemu, koledze z Rady Miejskiej w Rzgowie, z okazji Bożego Narodzenie życzę serdecznie, aby te święta tak mocno zakorzenione w polskiej tradycji chrześcijańskiej były spokojne i radosne, obfite i pełne radości dzielonej z bliźnimi. Życzę także, aby w Nowym 2018 Roku spełniały się marzenia, aby był czas na życiowe przyjemności i krajoznawcze podróże, których nie zaburzą biznesowe obowiązki.

Jarosław Świerczyński i gwiazdkowe życzenia dla Jana Michalaka: – Na Święta i Nowy Rok życzę Panu, żeby Pana pracodawca pan Ptak dał Panu dużą podwyżkę, porządne auto służbowe i ryczałt na paliwo. Swoimi działaniami zasłużył Pan na to. Poza tym mieszka Pan w Bolimowie, daleko od gminy Rzgów, więc na pewno się przyda. Życzę Panu także, by to, co Pan daje innym ludziom, zostało Panu odwzajemnione.

 

Leszek Chwiałkowski z klubu Rzgów Naszą Gminą składa życzenia swojemu opozycyjnemu koledze z byłego klubu Lepsza Przyszłość w Twoich Rękach,  Markowi Marchewczyńskiemu: – Życzę więcej skuteczności w działaniu. Trzy lata na załatwienie jednej sprawy to stanowczo za długo. Odrobiny dystansu i refleksji, czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać. Z głębi serca, z życzliwością, radosnego świętowania w gronie osób prawdziwie szczerych.

 

 

 

W odpowiedzi Marek Marchewczyński i jego treść życzeń: – Życzę Leszkowi Chwiałkowskiemu, żeby nie zmieniał się jak kameleon. Mniej wyrachowania i więcej uśmiechu!

 

Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz (PSL), radna powiatowa, składa życzenia Edycie Waprzko (PiS), która również piastuje funkcje radnej powiatu łódzkiego-wschodniego: Niech czas świąt Bożego Narodzenia będzie pełen atmosfery radości, wytchnienia i zatrzymania od codziennego pędu. Nadchodzące święta niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy Rok. W tych wyjątkowych dniach życzę spokojnych i rodzinnych świąt bez polityki.

Edyta Waprzko i gwiazdkowe przesłanie dla Klaudii Zaborowskiej-Gorzkiewicz: – Swoje życzenia dla radnej powiatu łódzkiego-wschodniego (nie tak dawno mojej uczennicy, dobrze zapisującej się na kartach szkoły) rozpocznę od zacytowania słów Matki Teresy z Kalkuty, które dla mnie samej są przesłaniem na każdy dzień: „Zawsze ilekroć uśmiechasz się do swojego Brata i wyciągasz do niego ręce jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie… Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są Twoje możliwości i jak wielka jest Twoja słabość, jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych dzięki Tobie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”. Mamy przecież aż 365 dni w roku na człowieczeństwo, braterstwo i chrześcijaństwo. To zwykłe gesty. Uśmiech, ciepłe spojrzenie, pomocna dłoń, wysłuchanie drugiego. One potrafią zmienić bardzo dużo, w tym nas samych. Życzę nie tylko Jej, ale wszystkim Czytelnikom, aby mogli w swoim życiu doświadczać aż 365 dni Bożego Narodzenia, aby przez 365 dni dostrzegali Chrystusa w drugim człowieku – w swoim koledze, przełożonym w firmie, mężu, teściowej, sąsiedzie, człowieku znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Przeżywajmy Boże Narodzenie nie tylko 25 grudnia, ale dziś, jutro, pojutrze, za tydzień, a może codziennie? Niech prawda o Bożym Narodzeniu stanie się dla Niej źródłem niezniszczalnej radości i optymizmu, gdyż Bóg, stając się człowiekiem, „zjednoczył się z każdym z nas”, niech daje umocnienie na każdy dzień. Niech prowadzi Ją do zawierzenia Bogu we wszystkim – w zdrowiu i chorobie, w radości i smutku, w tym, co przychodzi łatwo i w tym, co kosztuje wiele trudu, aby dalej mogła budować to dziedzictwo duchowe i materialne, które nazywa się Polska.

Wstaw komentarz